Střevní mikrobiom ovlivňuje kvalitu kostní hmoty a může předcházet rozvoji osteoporózy

Již několik let se polemizuje nad souvislostí mezi střevním mikrobiomem a stavem kostní hmoty. Mikrobiota je schopna maximalizovat absorpci kalcia poklesem pH v lumen střeva, stimulací absorpce vitaminu D ve střevech a syntézou kalcidiolu v játrech. Mechanismus zřejmě spočívá v mikrobiální fermentaci a produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem (acetát, propionát, valerát, isovalerát nebo butyrát a isobutyrát) v tlustém střevě, které snižují pH střevního lumen a zlepšují vstřebávání vápníku a dalších dvojmocných minerálních látek (hořčík, železo, zinek). Zdravý střevní mikrobiom také významnou měrou přispívá k produkci serotoninu, který pozitivně ovlivňuje buňky osteoblastické řady a snižuje ztrátu kostní hmoty. Stejně tak je zdraví kostní tkáně ovlivněno imunoregulací (rovnováha T lymfocytů) zprostředkovanou střevními bakteriemi.

Střevní mikrobi mohou zvýšit hustotu kostní tkáně a snížit riziko osteoporózy tím, že inhibují proliferaci a diferenciaci osteoklastů, indukují jejich apoptózu, snižují kostní resorpci nebo podporují proliferaci a zrání osteoblastů.

Přehledové články uvádí, že strava bohatá na probiotika a prebiotika, která podporují růst a činnost střevního mikrobiomu, vede k posílení svalové a kostní hmoty a snižuje riziko zlomenin. Nicméně terapeutický účinek střevních mikroorganismů v souvislosti s osteoporózou je potřeba podrobit dalším studiím.

 

Zdroje:

Ding K, Hua F, Ding W (2020): Gut microbiome and osteoporosis. Aging and Disease. doi: 10.14336/AD.2019.0523.

Rizzoli R (2019): Nutritional influence on bone: Role of gut microbiota. Aging Clinical and Experimental Research. doi: 10.1007/s40520-019-01131-8.

Kazda A, Broulík P (2017): Výživa a kostní metabolismus. Klinická biochemie a metabolismus, 25, 4-12.

Palička V (2018): Vliv střevního mikrobiomu na metabolizmus kostní tkáně. Clinical Osteology, 23, 6-8.

<< Ostatní aktuality